Atpakaļ pie visām ziņām

1 July 2019

“Severstal Distribution” piedāvā sertificētu videi draudzīgu cinkotu tērauda produkciju klientiem no Eiropas

PAO “Severstal” ir apguvis cinkotas tērauda produkcijas ražošanu ar videi draudzīgu trīsvērtīgu hroma pārklājumu. To īpaši pieprasa SIA “Severstal Distribution” klienti no Eiropas, kuru produktiem jāatbilst ES vides direktīvām. Tādējādi, atšķirība no sešvērtīgā hroma, trīsvērtīgs hroms nav aizliegts ar Direktīvu 2011/65/EU (RoHS 2) un izmantojot to elektroniskajās un elektriskajās iekārtās, tas nekaitē veselībai un apkārtējai videi. Cinkotas metāla produkcijas passivācija ir iespējama visām tērauda markām, kas noteiktas EN 10346 – no parastām markām līdz tēraudiem ar paaugstinātu izturību (S250GD, S220GD, S350GD). Cr3 pārklājums šobrīd ir pieejams tērauda produkcijai ar šādām īpašībām:

  • Biezums: no 0.35 līdz 2.0 mm
  • Platums: no 900 līdz 1320 mm
  • Cinka slāņa svars divās pusēs: no 60 līdz 440 g/mm2

Šobrīd tērauda produkcija ar Cr3 pārklājumu tiek ražota tikai vienā no četrām “ Čerepovecas metalurģijas kombināta” cinkošanas līnijām, bet nākotnē ir plānots aprīkot visas pārējās cinkošanas līnijas ar nepieciešamo aprīkojumu drošas passivācijas veikšanai.

Trīsvērtīga hroma pārklājums ir atspoguļots kvalitātes sertifikātos un ruļļiem, identifikācijas atvieglošanai noliktavā, ir papildus atšķirības marķējums - ECO Cr3 atzīme (sk. fotoattēlu).

Papildus apkārtējās vides drošībai, tērauda produkcija ar Cr3 pārklājumu atšķiras no standarta Cr6 ar reprezentatīvāku izskatu.

Eiropas klienti, kuri saņēma pirmo tērauda produkcijas partiju ar trīsvērtīgo passivāciju, augsti novērtēja tās kvalitāti un pauda vēlmi paplašināt sadarbību ar to.