Atpakaļ pie visām ziņām

14 June 2019

„Severstal” ir piegādājis vairāk nekā 2 000 tonnu kuģu tērauda pirmā Krievijas kruīzu lainera „Pēteris Lielais” būvei

PAO „Severstal”, viens no pasaules lielākajām vertikāli integrētajām tērauda un kalnrūpniecības uzņēmumiem, ir piegādājis vairāk nekā 2 tūkstošus tonnu kuģu būves loksnes kuģu būvētavai „Lotoss” Astrahaņas apgabalā pirmā Krievijas kruīzu lainera „Pēteris Lielais” būvniecībai.

Čerepovecas metalurģijas rūpnīcā (uzņēmums ietilpst „Severstal Russian Steel” divīzijā) ražotais kuģu tērauds tika izmantots kuģa korpusa metāla konstrukciju izgatavošanai. Metāla produkcija tika piegādāta 2016.–2017. gadā, izmantojot „Severstal Russian Steel” divīzijas distribūcijas tīklu.

„Mēs lepojamies, ka esam piedalījušies šādā grandiozā projektā. „Severstal” metāls ir izmantots arī citos kuģu būvētavas „Lotoss” projektos, piemēram, būvējot sauskravas kuģi RSD49,” pastāstīja „Severstal Russian Steel” divīzijas Distribūcijas tīkla vadītājs Timur Yudichev.

„Pēteris Lielais” ir pirmais kruīza kuģis, kas Krievijā tiek būvēts pēdējo 30 gadu laikā. Šis upes un jūras kuģis patiešām ir peldoša viesnīca ar priekšgala panorāmas salonu, klāju ar baseinu un saliekamu jumtu, ar pilnvērtīgiem balkoniem katrā kajītē. „Pēteris Lielais” pilnībā atbilst starptautisko konvenciju prasībām, tostarp tas var apkalpot ārvalstu tūristus, kuru interese par kruīziem Krievijā pēdējos gados ir ievērojami palielinājusies. Laineris darbosies klasiskajā Maskavas–Sanktpēterburgas līnijā, veiks reisus maršrutā Maskava–Sevastopole–Soči, kā arī veiks reisus no Astrahaņas pa Kaspijas jūru. Tālākie kuģa darbi tiks pabeigti, tam atrodoties uz ūdens; tā nodošana ekspluatācijā ir plānota 2020. gadā.