Atpakaļ pie visām ziņām

5 June 2019

„Severstal” ir piegādājis metāla velmējumus atomledlauža „Ural” būvniecībai

2019. gada 25. maijā rūpnīcā „Baltic Shipyard” ūdenī tika nolaists universālais atomledlauzis „Ural”, kura konstrukcijās ir izmantoti „Severstal” ražotie metāla velmējumi.

Karsti velmētās tērauda loksnes tika piegādātas, izmantojot „Severstal Russian Steel” divīzijas distribūcijas tīklu.
Tas ir jau otrais projekta 22220 kuģis, kurā tiek izmantoti Čerepovecas metalurģiskajā kombinātā („Severstal Russian Steel” divīzijas distribūcijas tīkls) velmētie metāla izstrādājumi. 2016. gadā „Severstal Distribution” piegādāja velmējumus atomledlauža „Arktika” būvniecībai.

„Ural” ir otrais projekta 22220 sērijveida ledlauzis, kuru ir konstruējis AS „Baltic Shipyard” speciālisti pēc Krievijas Valsts Atomenerģijas korporācijas „Rosatom” pasūtījuma. Flagmanis ledlauzis „Arktika” un pirmais sērijveida ledlauzis „Sibirj” jau ir nolaisti ūdenī. Saskaņā ar projekta datiem, jaunie kuģi kļūs par lielākajiem un spēcīgākajiem atomkuģiem pasaulē. Tie varēs vest kuģu karavānas, kas pārvadā ogļūdeņraža izejvielas, gan Ziemeļu jūras ceļa atklātajā ūdenī, gan ziemeļu upju deltās, šķeļot līdz trīs metrus biezu Arktikas ledu. Sērijas ledlaužu iezīme ir divslāņu konstrukcija, kas ļauj ledlaužiem strādāt gan dziļā ūdenī, gan seklajos upju gultņu ūdeņos.

AS „Baltic Shipyard” specializējas 1. ranga kuģu, ledus klases kuģu ar atomu un dīzeļelektrodzinējiem un peldošo kodolenergobloku ražošanā.