Atpakaļ pie visām ziņām

16 May 2019

Ar uzņēmuma “Severstal” atbalstu norisināsies festivāls “Zelta maska Latvijā 2019”

Teātra mākslas festivāla “Zelta maska” 14. sezonas pasākumi Latvijā notiks no 19. līdz 28. oktobrim Rīgā, Ventspilī, Liepājā un – pirmo reizi – Rēzeknē. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja baudīt piecus iestudējumus, ko īpaši atzinīgi ir novērtējusi Krievijas nacionālās teātra balvas “Zelta maska” žūrija un festivāla “Zelta maska Latvijā” ekspertu padome.

Īpašu uzmanību jau izpelnījušās divas 2018./2019. gada sezonas izrādes: “SERJOŽA” (pēc Ļeva Tolstoja romāna “Anna Kareņina” motīviem), slavenā režisora Dmitrija Krimova debija A. Čehova Maskavas Dailes teātrī, un “SLAVA” – viena no nozīmīgākajiem Krievijas skatuves novatoriem Konstantīna Bogomolova pirmais uzvedums G. Tovstonogova Lielajā drāmas teātrī. Tā ir “luga par labiem cilvēkiem” – tā režisors noformulējis izrādes žanru.

Tikpat lielu baudījumu publikai sniegs arī trīs citi uzvedumi. Konstantīna Bogomolova Maskavas Dailes teātrī iestudētā izrāde “VĪRI UN SIEVAS” ir slavenās Vudija Allena filmas versija traģikomēdijas žanrā. A. Puškina Maskavas drāmas teātra iestudētais uzvedums “NO_ARODSKOLAS/S_UČIĻIŠČA” ir labi pazīstams, smieklīgs un biedējošs stāsts par arodskolas audzēknes liktenīgo lomu filozofijas pasniedzēja dzīvē. Savukārt izrāde “SOLĪJUMS RĪTAUSMĀ” ir tajā pašā teātrī pēc Romēna Garī autobiogrāfiskā kulta romāna motīviem veidots stāsts par kaislīgu, visu piedodošu, taču reizumis arī graujošu mātes mīlestību.

“Šogad Krievijas nacionālā teātra balva “Zelta maska” atzīmē 25 gadu jubileju. Uzņēmums “Severstal” ar festivāla “Zelta maska” organizatoriem sadarbojas jau 14 gadus, un šis projekts aizsākās tieši ar tāda paša nosaukuma teātra mākslas festivālu Latvijā. Pašlaik ar festivāla rīkotājiem sadarbojamies vairākos veidos: atbalstot gan gada labāko iestudējumu izrādes uz Maskavas teātru skatuvēm un apbalvošanas ceremoniju, kas ir atzīta par Krievijas “Teātra Oskaru”, gan, protams, atbalstot labāko iestudējumu izrādes reģionos, kur darbojas “Severstal”, – vairākās Latvijas pilsētās un Krievijā – Čerepovecā, Petrozavodskā un Kostomukšā,”– pastāstīja PAO “Severstal” korporatīvās sociālās atbildības un zīmola pārvaldes vadītajā Natālija Popele.

Informācija sagatavota pēc festivāla organizatora kompānijas ArtForte materiāliem. Papildus informācija ir pieejama mājas lapās www.goldenmask.lv un www.artforte.lv.