Atpakaļ pie visām ziņām

22 April 2019

Jauns SMC „Severstal Distribution” rekords Rīgā: 65 tūkstoši tonnu metāla produkcijas ceturksnī

2019. gada pirmajā ceturksnī „Severstal Distribution” servisa metāla centrs Rīgā sasniedza vairākus rekordus: pirmo reizi uzņēmuma vēsturē viena ceturkšņa laikā tika saražoti 65 tūkstoši tonnu gatavas produkcijas, savukārt karstās velmēšanas loksnes līdz 12 mm biezumā un preču lentas ražošanas līniju darbinieki pārspēja savus iepriekšējos viena mēneša sasniegumus.

Rīgas SMC „Severstal Distribution” specializējas plakano velmējumu pārstrādē – ražo preču lentu un loksnes no smalka un karsti velmēta metāla, kā arī ražo metinātas caurules Ziemeļeiropas un Austrumeiropas tirgiem. SMC-Rīga produktu portfeļa īpašs ir tas, ka preču lenta un caurules tiek ražotas, galvenokārt, pēc pasūtījuma: saskaņā ar individuālām klientu prasībām attiecībā uz izmēru, iepakojumu un marķējumu, bet vairāk nekā pusei no lokšņu pasūtījumiem ir standarta izmēri – tas ir „komerciāla sortimenta” produkts. Šīs ipatnības tiek ņemtas vērā, plānojot ražošanu: no vienas puses, SMC ražo produktus, kas pielāgoti konkrētu klientu prasībām, no otras puses, standartizācija uzlabo pašas SMC efektivitāti. 2019. gada pirmajā ceturksnī gatavas produkcijas kopapjoms SMC-Rīga sasniedza 65 tūkstoši tonnu, kas ir par 2,5% vairāk nekā iepriekšējā gada otrajā ceturksnī sasniegtais rekords. Šos panākumus veicināja arī precīza ražošanas plānošana, koncentrējoties uz komerciālo sortimentu:

„Klientiem, kas pērk mūsu ražotās karsti velmētās loksnes, palielinātie komerciālā sortimenta produktu krājumi samazināja pasūtījumu gaidīšanas laiku, jo noliktavā ir pieejams viss izmēru klāsts. Tas ir svarīgi Eiropas tirgū, kur ir pieprasītas piegādes 24–72 stundu laikā.  Savukārt, produktivitāte ir palielinājusies, samazinot iekārtu tehniskās dīkstāves laiku, pārejot uz citiem izmēriem. Vēl viens efekts ir uzglabāšanas jaudas palielināšana: dažādiem klientiem domātās preces vai dažādu izmēru loksnes mēs parasti nekraujam vienā krautnē, savukārt standarta „bezpersoniskos” iepakojumus var salikt vienā augstā krautnē un tātad tajā pašā platībā var izvietot vairāk produkcijas. Rezultātā martā pirmo reizi saražojām 13 400 tonnu karsti velmētās loksnes mēnesī; pateicoties standartizācijai, mēs varējām apiet esošos uzglabāšanas jaudas un ražošanas ātruma ierobežojumus,” – pastāstīja “Severstal Distribution” uzņēmumu grupas ražošanas un loģistikas direktors Artemijs Timošenko. – „Šādi risinājumi nav piemērojami produktiem, kas ražoti pēc individuāliem pasūtījumiem, bet ļauj apmierināt klientu augošo pieprasījumu pēc standarta produkcijas. Pēdējos gados Rīgas SMC katru gadu palielina kopējo gatavās produkcijas apjomu par 5%. Mēs plānojam saglabāt šādu izaugsmes tempu, tādēļ strādājam pie noliktavas shēmu optimizēšanas, meklējam veidus, kā uzlabot iekārtu veiktspēju.