Atpakaļ pie visām ziņām

21 February 2019

«Severstal Distribution» 2018. gadā ir palielinājusi pārvadājumu apjomus par 70%

2018. gada pārvadājumu apjomi, kas tika organizēti ar uzņēmumu grupu “Severstal Distribution”  (“Severstal Russian Steel” divīzijas distribūcijas tīkls), pārsniedza 2 milj. tonnu tērauda produkcijas, palielinoties par 70% salīdzinājumā ar 2017. gadu. Uzņēmumu grupa palielināja pārvadājumu daudzumu visos transporta veidos – ūdens, auto, dzelzceļa konteineru pārvadājumi; 95% piegādes tika īstenotas ar jūras un upju kuģiem, kā arī autotransportu.

Sakarā ar ievērojamu piegādes apjoma palielināšanu uz mērķa tirgu Krievijā un Eiropā “Severstal Distribution” pagājušā gadā aktīvi attīstīja efektīvus risinājumus noliktavu un transporta loģistikas sfērā. Tajā skaitā uzņēmumu grupa paplašināja metāla produkcijas glabāšanas iespējas noliktavās klientu reģionos, lai organizētu piegādes pēc klienta grafika. Otrkārt, tika izstrādātas jaunas piegādes shēmas, ņemot vērā palielinātos pārvadājumu apjomus un mērķa reģionu ģeogrāfiskās un infrastruktūras iezīmes.

“Tādu darbu mēs veicam pastāvīgi, tā 2018. gadā, kopumā transporta izmaksu ietaupījumi  “Severstal Distribution” sastādīja aptuveni 2 miljonus ASV dolāru, pateicoties tam, mēs nodrošinājām ekonomiski pamatotas piegādes, tajā skaitā attālos tirgos”, – pastāstīja “Severstal Distribution” ražošanas un loģistikas direktors Artemijs Timošenko.

2018. gadā  uzņēmumu grupa “Severstal Distribution” divkāršoja metāla produkcijas  pārvadājumu apjomu ar ūdens transportu: piegādes Krievijā izauga līdz 100. tūkstošiem tonnu, bet Eiropā – līdz 1. milj. tonnu. Autotransporta pārvadājumu apjoms, kas tiek izpildīta, ar uzņēmumu grupu “Severstal Distribution” pēc klientu pasūtījumiem, pagājušā gadā izauga par 30%  – līdz 0,9 milj. tonnu.

Metāla produkcijas piegādes ar jūras transportu ir pamata piegādes veids Eiropas valstīs – caur Baltijas jūras ostām: apjomīgam piegādēm Austrumeiropā un Vācijā praktiski nav alternatīvu risinājumu, dzelzceļa sliežu platuma atšķirību un pierobežas terminālu glabāšanas iespēju deficītu dēļ. Tajā pašā laika, Eiropā labi attīstīta ir ostu infrastruktūra, upju un kanālu sistēma atver tālākas piegādes iespējas ar upes transportu piekrastes valstīm. Krievijā uzņēmums arī attīsta ūdens piegādes – pagājušajā gadā viņu apjoms palielinājās 2,5 reizes salīdzinājumā ar 2017. gadu, tomēr pašlaik šī virziena potenciāls ir ierobežots ar infrastruktūras objektu trūkumu, kas atbilstu vajadzībām. Šajā gadā ir ieplānots slēgt līgumu ar vairākām ostām Krievijā un Eiropā.

“Mēs piegādājam klientiem metāla produkciju 12 mērķa tirgos:  Krievijā (pamatā Eiropas daļā), Baltkrievijā, Ukrainā un vēl deviņos Ziemeļos, Centrālās un Austrumeiropas valstīs, tāpēc mēs nepārtraukti meklējam alternatīvus piegādes veidus. Tā, lai veiktu piegādi Polijas dienvidu daļā, Čehijā un Slovākijā, mēs piedāvājam multimodālu shēmu – dzelzceļa piegāde no pagaidu uzglabāšanas noliktavas Polijas un Baltkrievijas robežā, lai turpinātu piegādi ar autotransportu. Vēl viens perspektīvs pārvadājumu veids – piegāde ar konteineriem, kas ļauj samazināt piegādes un pārkraušanas izmaksas, kā arī izvairīties no mehāniskiem bojājumiem metāla produkcijas pārkraušanas laikā”, – paziņoja Artemijs Timošenko.