Atpakaļ pie visām ziņām

17 December 2018

Ar uzņēmuma «Severstal» atbalstu, Latvijā tika uzvesta izrāde «ŠUKŠINA STĀSTI», kā arī norisinājās labdarības vakars

12. Decembrī, Rīgā, izpārdotā zālē, aizritēja teātra festivāla «Zelta Maska Latvijā» 13. sezonas noslēdzošā izrāde: Maskavas Nāciju Teātris uzveda latviešu režisora Alvja Hermaņa izrādi «ŠUKŠINA STĀSTI». Dienu pirms izrādes norisinājās tradicionālais labdarības vakars ar Jevgeņija Mironova un Čulpanas Hamatovas dalību.

Nāciju Teātra izrāde «ŠUKŠINA STĀSTI» kļuva par vienu no 2018. gada Latvijas teātra sezonas gaidītākajiem notikumiem: savā deviņu gadu pastāvēšanas laikā, tā ir bijusi izrādīta pusē Pasaules valstu un visur saņēmusi neticamus panākumus. «Simboliski, ka latviešu režisora Alvja Hermaņa izrāde – viņa debijas projekts Krievijā –  Rīgā atgriezās tieši Latvijas 100. dzimšanas dienas gadā. Šis darbs ir spilgts piemērs tam, ka, jebkurā laika posmā, galvenais ir pats Cilvēks. Bet viņa domas un pārdzīvojumi, kas attēloti ar mākslas valodu, kļūst saprotami un pat kaut kādā veidā, dažādu valstu un paaudžu, skatītājiem tuvi. Es esmu patiesi priecīgs, ka ar mūsu uzņēmuma dalību, Latvijas skatītājiem atkal bija iespējams nokļūt tajā atmosfērā, kuru uz skatuves radīja izcilie Nāciju Teātra aktieri» - minēja Timurs Judičevs, «Severstal Russian steel» divīzijas distribūcijas tīkla vadītājs.

Tradicionāli, festivāla «Zelta Maska Latvijā» ietvaros, Rīgā, ar projekta partneru atbalstu, norisinājās labdarības vakars, kurā piedalījās Maskavas Nāciju Teātra mākslinieki, to skaitā Jevgeņijs Mironovs, Čulpana Hamatova un Jūlija Peresilda, kā arī populāri latviešu aktieri un mūziķi. Visi pasākuma laikā saņemtie ziedojumi tiks pārskaitīti un Bērnu slimnīcas fondu – bērnu ārstēšanai, kuriem uzstādīta spastiskās tetraparēzes vai ekstremitāšu kustības disfunkciju diagnoze. Šādi labdarības vakari norisinās no 2013. gada, kā laikā pasākuma dalībnieki uz labdarības fondiem pārskaitījuši, apmēram, 30 tūkstošus eiro.

Teātra festivāls «Zelta Maska Latvijā», lielākajās Valsts pilsētās – Rīgā, Ventspilī un Liepājā, norisinās jau no 2006. gada. «Zelta Maskas Latvijā» ģenerālpartneri, 13 gadu garumā, ir uzņēmums «Severstal» un Rietumu Banka. Festivāls norisinās ar Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas Kultūras Ministriju, Latvijas Republikas Vēstniecības KF un Krievijas Federācijas Vēstniecības Latvijā, Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas Domes, Liepājas Domes, Ventspils Domes un Rīgas Brīvostas pārvaldes atbalstu. Festivāla «Zelta Maska Latvijā» organizators – uzņēmums ART Forte.