Atpakaļ pie visām ziņām

12 April 2018

Uzņēmums „Severstal” atbalstīs festivālu „Zelta maska Latvijā 2018”

Teātra festivāls notiks Rīgā, Ventspilī un Liepājā. Šogad festivāla programmā iekļautas izrādes, kuras ir īpaši izcēlusi Krievijas nacionālās teātra balvas "Zelta Maska" žūrija un festivāla "Zelta Maska Latvijā" ekspertu padomes pārstāvji.

Par festivāla galveno notikumu kļūs Lielā teātra viesizrādes – šā teātra baleta trupa Latvijā nav uzstājusies kopš 1980. gada. Lielais teātris izrādīs baletu "SPĪTNIECES SAVALDĪŠANA" ar Dmitrija Šostakoviča mūziku. Šī izrāde ir iegūvusi trīs "Zelta Maskas" balvas: "Labākā baleta izrāde", "Labākā sievietes loma" un "Labākā vīrieša loma".

Vēl viens programmas pārsteigums ir leģendārie Nāciju teātra "ŠUKŠINA STĀSTI" – Latvijas režisora Alvja Hermaņa debijas iestudējums Krievijā. Savā, jau deviņus gadus ilgajā mūžā "Šukšina stāsti" apceļojuši pusi pasaules un visur izpelnījušies panākumus. Pēc Alvja Hermaņa domām, "Šukšina stāsti" izcili ierakstās Latvijas valstiskās neatkarības simtgades svinību programmā.

Festivāla ietvaros tiks izrādītas arī trīs pavisam nesen tapušas izrādes: "VALDNIEKS EDIPS" – Vahtangova teātra (Maskava) un Grieķijas Nacionālā teātra (Atēnas) kopdarbs; “MŪSU KLASE” – Vahtangova teātris (Maskava); “VĪRS, KURŠ NOTURĒJA SAVU SIEVU PAR CEPURI” – Majakovska teātris (Maskava).

Informācija sagatavota pēc festivāla organizatora kompānijas ArtForte materiāliem. Papildus informācija ir pieejama mājas lapās www.goldenmask.lv un www.artforte.lv.