Atpakaļ pie visām ziņām

21 March 2016

„Severstaļ” paziņo par izmaiņām kompānijas “Severstal Distribution” īpašnieku sastāvā

Par Latvijas tirdzniecības un ražošanas kompānijas SIA „Severstal Distribution” īpašnieku kļuvusi kompānija PAO Severstal”. Šī situācija neradīs nekādas izmaiņas uzņēmuma SIA „Severstal Distribution” darbībā.

2016. gada martā kompānija PAO „Severstal” (Krievija) iegādājās 100% Latvijas metālapstrādes uzņēmuma SIA „Severstal Distribution” kapitāla daļu. Līdz šim vienīgais SIA „Severstal Distribution” īpašnieks bija uzņēmums „Severstal Trade” GMBН (Austrija). Šāds lēmums pieņemts saistībā ar PAO „Severstal” struktūras optimizācijas pasākumiem.

„Uzņēmuma „Severstal Distribution” formālā īpašnieku maiņa neradīs nekādas izmaiņas uzņēmuma saimnieciskajā darbībā un neietekmēs mūsu saistības pret klientiem, darbiniekiem un citiem kompānijas partneriem. Kā iepriekš, uzņēmuma darbība koncentrēsies uz „Severstal Russian Steel” divīzijas metālprodukcijas piegādēm Eiropas tirgos un attiecīgo pakalpojumu sniegšanu, jo kontrole no „Severstaļ” puses paliek bez izmaiņām,” norāda SIA „Severstal Distribution” valdes priekšsēdētājs, „Severstal Russian Steel” divīzijas distribūcijas tīkla vadītājs Andrejs Aleksejevs.

SIA „Severstal Distribution” dibināta 1992. gadā (līdz 2014. gada beigām uzņēmuma nosaukums bija AS „Severstaļlat”). Uzņēmums, kas atrodas Latvijā, nodrošina metālprodukcijas piegādes Ziemeļeiropas, Centrālās un Austrumeiropas valstīm. Kompānijai pieder reģionā lielākais metāla servisa centrs, kurā tiek pārstrādāti plakanie tērauda velmējumi, kā arī metinātu cauruļu ražotne. Uzņēmumā SIA „Severstal Distribution” Rīgā nodarbināti 260 cilvēki.

SIA „Severstal Distribution” ir starp 20 Latvijā lielākajiem uzņēmumiem, kā arī tas ir viens no galvenajiem valsts eksportētājiem. 2015. gadā kompānijas apgrozījums sasniedza 286 miljonus ASV dolāru, bet Latvijas budžetam pārskaitāmais apjoms veidoja 7 miljonus ASV dolāru. SIA „Severstal Distribution” pamatkapitāls veido 58 miljonus ASV dolāru.