Atpakaļ pie visām ziņām

16 April 2021

“Severstal Distribution” kļuvis par ekskluzīvu, importētā nerūsējošā tērauda produkcijas, piegādātāju Krievijas atomenerģētikas nozarei

AS “Severstal Distribution” (ietilpst PAO “Severstal” distribūcijas tīklā) attīsta Krievijas un importētā nerūsējošā metāla produkcijas piegādi - 2020. gadā pārdošanas apjoms pieauga 2,5 reizes. Pagājušajā gadā uzņēmums ieguva tiesības piegādāt importēto produkciju atomenerģētikas nozarei, organizējot Eiropas ražotāju akreditāciju, ko veica Krievijas Federācijas kontrolējošās iestādes atommašīnbūves jomā.

“Severstal Distribution” uzsāka nerūsējošā metāla produkcijas piegādes 2018. gadā, piegādājot loksnes, kas izgatavotas no importētajām plāksnēm, izmantojot uzņēmuma “Severstal” jaudu, proti, iekārtu 5000, kas atrodas uzņēmuma ražošanā Kolpinā. Tajā pašā laikā tika sasniegts Krievijas tirgum unikāls uzlabots līdzenuma līmenis: novirze no līdzenuma 250 mm no malām ne vairāk kā 2 mm uz vienu tekošo metru un ne vairāk kā 3 mm uz vienu metru katras loksnes pārējā laukumā. Tas ļāva optimizēt AES iekārtu ražošanas procesu un pilnībā izslēgt no klienta tehnoloģiskā procesa darbietilpīgo lokšņu izlīdzināšanu. Lai paplašinātu produktu klāstu, 2019. gadā “Severstal Distribution” sāka importētās produkcijas attīstību - lokšņu izstrādājumu, ložu un kalumu - tirdzniecību.

Nerūsējošā metāla produkcijas izmantošanai vairākās nozarēs piemēro papildus prasības, tāpēc “Severstal Distribution” nodrošina arī papildus pārbaudes, lai kontrolētu produktu kvalitāti. Piemēram, kapilāro metodi, Krievijas Jūras kuģniecības reģistra  nosacījumus, nerūsējošā tērauda mehānisko īpašību pārbaudi + 550 ° C temperatūrā utt.

“Lai piegādātu nerūsējošā metāla produkciju atomenerģētikas objektu celtniecībai, ko veic Krievijas uzņēmumi jebkuras valsts teritorijā,  importēto produktu piegādātājiem jāsaņem īpaša atļauja - Lēmums par izmantošanu. “Šādu lēmumu izsniedz, pamatojoties uz ražošanas procesa audita rezultātiem, ko veic katra AES mezglu un konstrukciju piegādes ķēdes dalībnieka pārstāvji - sākot no iekārtu ražotāja līdz klientam un uzraudzības iestādēm, - stāsta Timur Yudichev, uzņēmuma “Severstal” Distribūcijas tīkla vadītājs. - Pagājušā gada augustā “Severstal Distribution” saņēma akreditāciju un ekskluzīvas tiesības piegādāt nerūsējošā metāla produkciju no Eiropas ražotājiem SIJ Acroni un SIJ Metal Ravne izmantošanai atomenerģētikā. Šī akreditācija ļāva mums šī gada martā saņemt lēmumu par metāla produkcijas piegādēm Kudankulamas AES būvniecībai Indijā ”.