Atpakaļ pie visām ziņām

11 August 2020

“Severstal distribution” 2020. gada pirmajā pusgadā ir paaugstinājusi pārdošanu apjomu par 8%

“Severstal distribution” uzņēmumu grupā (“Krievijas tērauds Severstal” nodaļas izplatīšanas tīkls) 2020. gada pirmajā pusgadā ir novērots pārdošanu pieaugums par 8 procentiem, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā, kalīdz 1,3 milj. tonnām.

Šī gada otrajā ceturksnī visos tirgos, kuros ir iesaistīti izplatīšanas tīkli, ir novērojama lejupslīde, kas saistīta ar ierobežojumu ieviešanu, lai apturētu koronavīrusa infekcijas izplatību. “Severstal distribution” ir nepārtrauktas PAS “Severstal” ražošanas ķēdes daļa: visas “Severstal distribution” filiāles un metāla servisa centri Krievijā un Eiropā 2020. gada janvārī-jūnijā turpināja pārstrādāt un krāmēt metāla produkciju parastajā režīmā, ievērojot papildu drošības pasākumus. Tas ļāva izplatīšanas ķēdes uzņēmumiem saglabāt pārdošanu līmeni, kā arī operatīvi reaģēt uz tā atjaunošanos maijā-jūnijā.

SIA Severtal Distribution pārdošanas Eiropas valstīs 2020. gada pirmajos sešos mēnešos sastādīja 740 tūkst. tonnas, kas ir par 13% vairāk, nekā iepriekšējā gadā. Presētā metāla imports no Krievijas uz Eiropas savienības valstīm ir ierobežots ar apjoma kvotām, bet produkcijas piegāde Krievijas iekšējā tirgū uzņēmumam “Severstal” parasti ir ekonomiski izdevīgāka, tādēļ izplatīšanas tīkla Eiropas nodaļa koncentrējas uz metāla produkcijas pārdošanu ar papildu pievienoto vērtību: produkcija, kas ir pārstrādāta metāla servisa centros, produkcija ar polimēru vai cinka pārklājumu, kā arī armatūra, kurai nāk līdzi atbilstības sertifikāts vairākiem kvalitātes standartiem Eiropas Savienības valstīs. 

“Mūsu mērķis ir kļūt par pirmās izvēles uzņēmumu mūsu klientiem Baltijas valstīs, Somijā, Zviedrijā, Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē, Polijā, Čehijā, Slovākijā. Eiropas patērētāji uzņēmumā “Severtal Distribution” iegādājas “Severstal” metāla produkciju ar pilnu papildu pakalpojumu komplektu. Tas nozīmē, ka presētais metāls tiek importēts uz Eiropu, atmuitots, apstrādāts kādā no Eiropas metāla servisa centriem (mūsu vai neatkarīgajā), piegādāts klientam viņa norādītajā punktā un laikā. Turklāt patērētājam ir tiešs sakaru kanāls ar metāla produkcijas ražotāju, kas padara jebkādu jautājumu risināšanu vienkāršāku,” – stāsta “Krievijas tērauds Severstal” nodaļas izplatīšanas tīkla vadītājs Timurs Judičevs.

Pārdošanu apjoms “Severstal distribution” Krievijā 2020. gada janvārī-jūnijā ir pieaudzis līdz 580 tūkst. tonnām, kas ir par 4% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu. Par galveno izaugsmes faktoru kļuva noliktavu telpu paplašināšana, pateicoties 2019. gada beigās iegādātajam noliktavu kompleksam Vologdā, kā arī garenvirziena tērauda ruļļu griešanas papildu līnijas palaišanai uzņēmuma metāla servisa centrā Čerepovecā.

“Mēs esam izveidojuši lielu sadales centru Vologdā, lai varētu operatīvi piegādāt presēto metālu uz mūsu reģionālajām noliktavām, kā arī lai attīstītu pārstrādi Čerepovecas MSC. Šogad “Severstal” ir uzsākusi piegādes attīstības programmu mazā un vidējā biznesa patērētājiem, kuriem ir aktuāli tūlītēji iepirkumi no noliktavas un operatīva metāla produkcijas piegāde. Līdz ar to mēs paplašinām savu noliktavu jaudu. Šīs programmas izmēģinājumversija ir startējusi Maskavā, kur mēs jau tagad nodrošinām pastāvīgu pamatpreču klāsta pieejamību dažādām sfērām, turklāt sekojam līdzi tam, lai mūsu cenas paliktu pieejamas, atbilstošas tirgus cenām – samērīgas un patērētājam pievilcīgas. Šobrīd apgrozāmo līdzekļu deficīts daudzās kompānijās ir sasniedzis kritisko līmeni, tāpēc mēs piedāvājam īpašos finanšu pakalpojumus, ko esam izstrādājuši sadarbībā ar Krievijas vadošajām bankām,” – stāsta Timurs Judičevs.