Atpakaļ pie visām ziņām

21 May 2015

Ar “Severstal” atbalstu Latvijā norisināsies „Zelta maskas” jubilejas sezona

2015. gada 21. maijā Rīgā norisinājās preses konference, kas tika veltīta galvenajam šī rudens teatrālajam  notikumam: „Zelta Maskas Latvijā” desmitajam, jubilejas festivālam. Uzņēmums PAO „Severstal” pēc tradīcijas ir festivāla ģenerālpartneris.
 
Šogad teatrālajam festivālam „Zelta Maska Latvijā” paliek 10 gadi. Šo gadu laikā Latvijas skatītāji redzēja vairāk kā 90 izrādes no 30 labākajiem Krievijas dramatiskajiem un muzikālajiem teātriem. Norisinājās desmitiem meistarklašu un radošu tikšanās reižu ar izciliem režisoriem, scenogrāfiem un aktieriem. Tika realizētas izstādes, mākslinieciskas akcijas un labdarības projekti. Latvijas teātri parādījās „Zelta Maskas” festivāla programmā Maskavā, savukārt Latvijas ekspertu vizītes uz šo festivālu kļuva par pastāvīgām.
 
„Kultūras un daiļrades atbalsts ir viens no uzņēmuma „Severstal” labdarības prioritārajiem virzieniem. Mēs esam ļoti priecīgi, ka nu jau 10 gadu laikā uzņēmums ir „Zelta Maskas” festivāla partneris. Ar „Severstal” kopdarbību Krievijas vadošo teātru labākos uzvedumus rāda dažādos valstu reģionos, kur strādā uzņēmuma apakšnodaļas – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, kā arī Krievijā un Čerepovecā, un sākot ar šo gadu – Kostomuškā un Petrozavodskā. Iepriecina tas, ka šis spilgtais teatrālais notikums ienes vērtīgu ieguldījumu Latvijas un Krievijas attiecībās,” atzīmēja Natālija Poppeļ, uzņēmuma „Severstal” KAS un zīmolu pārvaldības departamenta vadītāja.
 
Festivāla „Zelta Maska Latvijā 2015” uzvedumi tiks rādīti no 13. līdz 23. oktobrim Rīgā, Ventspilī un Liepājā. Jubilejas afišā atspoguļojas pilns izrāžu spektrs, ar ko festivāls iepriecinājis skatītājus kopš 2006. gada. Programmā atradusies vieta gan labākajiem mūsdienu horeogrāfijas piemēriem, gan leģendāriem uzvedumiem, kas uz visiem laikiem ierakstīti Krievijas drāmas mākslas vēsturē, gan jauno darbiem, kas veidos nākotni, un bezprecedenta autorteātrim - Dmitrija Krimova teātrim, kas labi pazīstams kā Austrumos, tā Rietumos, bet pagaidām vēl nav zināms mūsu skatītājiem. Tātad festivāls „Zelta Maska Latvijā” nebūt ne pirmo reizi darbosies pirmatklājēja lomā.
 
21. maijā preses konferencē tika izsludināta festivāla „Zelta Maska Latvijā 2015” programma, kurā ietilpa Maskavas teātru uzvedumi: Jirži Kiliana viencēliena baletu vakars, K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko Maskavas Akadēmiskā muzikālā teātra izpildījumā, komēdija „Vilki un avis” teātra „P. Fomenko meistardarbnīca” izpildījumā, „Zviedru sērkociņš”, Valsts Nācijas teātris, uzvedumi „O-j. Vēlā mīla” un „Sers Vantess. Donkijs Hots”, kurus pasniegs teātris „Drāmas mākslas skola” un Dmitrija Krimova laboratorija.
 
Festivāls „Zelta Maska Latvijā” norisinās ik gadu, sākot ar 2005. gadu. Festivāla organizators ir uzņēmums „ArtForte”.
 
Sākot ar 1992. gadu Latvijā darbojas PAO „Severstal” meitas uzņēmums SIA „Severstal Distribution” (agrāk A/S „Severstaļlat”). Uzņēmuma darbības pamata sfēras ir tērauda pārstrāde un distribūcija. Uzņēmums piegādā produkciju Ziemeļu, Centrālās un Austrumu Eiropas tirgos. 2014. gadā SIA „Severstal Distribution” konsolidētais pārdošanu apjoms izauga līdz 433 00 tonnām, apgrozījums sastādīja $ 305 mlj., bet EBITDA rādītājs sastādīja $ 11 mlj. Uzņēmums ietilpst „Severstal Russian Steel” divīzijas distribūcijas tiklā.