Atpakaļ pie visām ziņām

13 October 2014

Šodien atklāja AS Severstaļlat jauno 2,8 milj. eiro vērto ražošanas līniju

Šodien, 13. Oktobrī, AS „Severstaļlat” rūpnīcā Rīgā notika jaunās ražošanas iekārtas prezentācija. Jaunā ražošanas aprīkojuma iegādē un uzstādīšanā uzņēmums investējis 2.8 miljoni eiro, un tā ir paredzēta augstas kvalitātes tērauda produkcijas ražošanai, kas tiks piegādāta Eiropas Savienības valstu tirgiem. Par godu jauno iekārtu ekspluatācijas uzsākšanai uzņēmumā notika svinīgs pasākums, uz kuru ieradās arī „Severstal Russian Steel” divīzijas ģenerāldirektors Sergejs Toropovs.

Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās: Vjačeslavs Dombrovskis, Latvijas Republikas ekonomikas ministrs,
Aleksandrs Vešņakovs, Krievijas Federācijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks, Līga Meņģelsone, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore, Aigars Rostovskis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) viceprezidents, Leonīds Ribickis, Rīgas Tehniskās Universitātes rektors, Vilnis Rantiņš, Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs, Andrejs Aleksejevs, AS „Severstaļlat” valdes priekšsēdētājs.

«Mēs redzam ievērojamu Latvijas uzņēmuma „Severstaļlat” attīstības potenciālu. Uzņēmumā strādā augsti kvalificēti speciālisti, kuri klientiem nodrošina metālprodukcijas piegādi un plašu klientu vajadzībām pielāgotu pakalpojumu spektru,” uzsver „Severstal Russian Steel” divīzijas ģenerāldirektors Sergejs Toropovs. ”Izdevīgais AS „Severstaļlat” ģeogrāfiskais izvietojums ļauj nodrošināt efektīvas kompānijas „Severstal Russian Steel” produkcijas piegādes Eiropas klientiem.Tādēļ mēs arī turpmāk attīstīsim piegādes Eiropas tirgiem sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu.”

"Šī jaunā līnija ir loģisks noslēgums pilnvērtīga, augstas kvalitātes metālservisa centra izveidē. Tagad daudz ātrāk un elastīgāk spēsim reaģēt uz visdažādākajiem klientu pieprasījumiem, piedāvājot produkciju ar augstāku pievienoto vērtību, un iegūt jaunus tirgus un klientus," stāsta Andrejs Aleksejevs, a/s „Severstaļlat” valdes priekšsēdētājs.

AS „Severstaļlat” investīciju projektam būs pozitīva ietekme uz Latvijas ekonomiku, jo pieaugs Latvijā ražotas paaugstinātas pievienotās vērtības produkcijas eksports. Tas paplašinās gan ražošanas sortimentu, gan veicinās AS „Severstaļlat” ekonomisko izaugsmi un paaugstinās konkurētspēju.Uzņēmums ir viens no lielākajiem Latvijas ražošanas uzņēmumiem un nodokļu maksātajiem, kura šībrīža ikgadējais aprēķināto nodokļu apjoms pārsniedz 6,5 milj. eiro. Kopš AS „Severstaļlat” ražošanas darbības uzsākšanas Latvijā 2001.gadā kopējais biznesa attīstībā ieguldītais investīciju apjoms sasniedz 43 milj. eiro.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone:
„Severstaļlat” ir LDDK biedrs, kas jau ilgus gadus pierādījis savu sociālo atbildību - ja ne skaļos vārdos, tad pārliecinošos darbos. Uzņēmums ir gan iesaistījies drošas darba vietas un profesionālās izglītības iniciatīvās,gan aktīvi līdzdarbojies savas nozares attīstības jautājumos. Arī šodien atklātā ražošanas līnija ir sociāli atbildīgs solis, jo, pateicoties tai, nozare iegūst vēl papildus 30 jaunas darba vietas. Kopā šīs 30 jaunās darba vietas valsts ekonomikai radīs pienesumu ap 150 tūkstošiem eiro gadā. Latvijas nelielās ekonomikas apstākļos ikviens šāds uzņēmuma investīciju lēmums ir nozīmīgs ieguvums valsts tautsaimniecībai."

Jauno ražošanas līniju pēc īpaša AS „Severstaļlat” pasūtījuma ir izgatavojis itāļu rūpniecisko iekārtu ražotājs „Novastilmec S.p.A”. Iekārta ir paredzēta karsti velmētu 12 mm biezu tērauda ruļļu pārstrādei loksnēs, un dod uzņēmumam iespēju apgūt jaunus tirgus segmentus. Jaunās produkcijas galvenie tirgi ir Ziemeļu, Centrālās un Austrumu Eiropas valstis.
Šogad AS Severstaļlat gatavās produkcijas ražošanas apjoms kopš metāla apstrādes darbības uzsākšanas pārsniedza 1 000 000 tonnu līmeni.

***
Akciju sabiedrība „Severstaļlat" ir dibināta 1992. gadā; uzņēmuma galvenās darbības sfēras ir metinātu cauruļu ražošana un rūpnieciskā metālapstrāde, kā arī metālprodukcijas tirdzniecība. Akciju sabiedrībai pieder tirdzniecības un ražošanas uzņēmums „Severstallat Silesia” (Polija). 2013. gadā „Severstaļlat” uzņēmumu grupas pārdošanas apjoms sasniedza 366 000 tonnu, konsolidētais apgrozījums palielinājās līdz 276 milj.USD, savukārt EBITDA rādītājs bija 12,4 milj.USD.
"Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīkls apvieno AAS "Severstaļ" tirdzniecības uzņēmumus no piecām valstīm: "Severstaļlat" (Latvija), "Severstallat Silesia" (Polija), "Tirdzniecības nams "Severstaļ-Invest" (Krievija), "Severstaļbel" (Baltkrievija) un "Severstaļ-Ukraina" (Ukraina). Distribūcijas tīkla uzņēmumu kopējais pārdošanas apjoms 2013. gadā sasniedza 1,16 milj. tonnu metālprodukcijas, to apgrozījums 2013. gadā bija 822 milj. USD, bet EBITDA rādītājs palielinājās līdz 25,5 milj. USD.
"Severstal Russian Steel" – AAS "Severstaļ" divīzija, ir viens no lielākajiem tērauda ražotājiem Krievijā. 2013. gadā divīzijā tika saražots 10,7 milj. tonnu tērauda, bet tērauda produkcijas pārdošanas apjoms sasniedza 10,6 milj. tonnu. AAS "Severstaļ" – viens no pasaulē lielākajiem vertikāli integrētajiem tēraudliešanas un kalnrūpniecības uzņēmumiem. 2013. gadā uzņēmuma ieņēmumi bija mērojami 13 312 milj. USD, bet EBITDA rādītājs sasniedza 2 063 milj. USD. Uzņēmumā saražotā tērauda apjoms 2013. gadā sasniedza 15,7 milj. tonnu.