Atpakaļ pie visām ziņām

13 March 2015

SIA Severstal Distribution attīsta ūdens un gāzesvadu cauruļu ražošanu Latvijā

2014. gada decembrī SIA „Severstal Distribution” (agrāk – AS „Severstaļlat”) apstiprināja pašu ražoto ūdens un gāzesvadu cauruļu atbilstību standartam EN 10255, saņemot sertifikātu no starptautiskā biroja «TUV Nord».

2014. gadā SIA „Severstal Distribution” uzsāka ūdens un gāzesvadu cauruļu ražošanu pēc EN 10255 standarta. Šāda veida caurule tiek izmantota šķidrumu transportēšanai dažādās apūdeņošanas sistēmās – irigācijai lauksaimniecībā, ugunsdzēsības industriālajās sistēmās un citās ūdensvadu sistēmās.

Latvijā SIA „Severstal Distribution” rūpnīca ražo ūdens un gāzesvadu caurules ar maziem diametriem (17,2 mm, 21,3 mm, 26,9 mm un 33,7 mm) pēc EN-10255 standarta. Uzņēmuma rūpnīca Polijā fokusējas uz ūdens un gāzesvadu cauruļu ražošanas pēc tā paša standarta, bet jau ar diametriem diapazonā no 33,7 līdz 88,9 mm.

„Ūdens un gāzesvadu caurules pieder pie nišas produktiem ar paaugstinātu pievienoto vērtību,” stāsta SIA „Severstal Distribution” valdes priekšsēdētājs, „Severstal Russian Steel” divīzijas distribūcijas tīkla vadītājs Andrejs Aleksejevs. „Mēs šādu cauruļu ražošanu uzsākām 2011. gadā Polijā un katru gadu palielinām sortimentu. Redzot tālāko izaugsmes potenciālu šajā produkcijā, sākot ar 2014. gadu mēs uzsākām ūdens un gāzesvadu cauruļu ražošanu arī Rīgā. Klientiem mēs piedāvājam pilnu cauruļu sortimentu, neatkarīgi no tā, kurā no mūsu rūpnīcām tā tika ražota – Latvijā vai Polijā,” atzīmē Andrejs Aleksejevs.

„Severstal Distribution” rūpnīca Polijā ražo arī spiediena caurules, kas tiek pielietotas konstrukcijās, kur šķidrumi atrodas zem augsta spiediena, bet kur nav paredzēta augstu temperatūru iedarbība (cauruļu diametri: no 32 līdz 88,9 mm; standarts EN-10217-1). Uzņēmums piedāvā klientiem arī cinkotas ūdens un gāzesvadu caurules, kuras var tikt izmantotas tajā skaitā arī ūdensvados ar dzeramo ūdeni. Kopā pagājuša gada „Severstal Distribution” rūpnīca Polijā nodrošina ūdens un gāzesvadu cauruļu frēzēšanu, t.i. ar vītnēm un rievojumiem.

***

SIA „Severstal Distribution” (agrāk – AS „Severstaļlat”) ir dibināta 1992. gadā Latvijā; uzņēmuma galvenās darbības sfēras ir metinātu cauruļu ražošana un rūpnieciskā metālapstrāde, kā arī metālprodukcijas tirdzniecība. Uzņēmumam pieder meitas uzņēmums Polijā – cauruļu ražošanas rūpnīca „Severstal Distribution” Sp. z o.o. 2014. gadā SIA „Severstal Distribution” konsolidētais pārdošanas apjoms sasniedza 433 000 tonnu, konsolidētais apgrozījums palielinājās līdz 305 milj.USD, savukārt EBITDA rādītājs bija 11 milj.USD. Gandrīz 90% no SIA „Severstal Distribution” kopēja pārdošanas apjoma tiek eksportēti uz Somiju, Zviedriju, Igauniju, Lietuvu, Poliju, Čehiju, Vāciju un citām ES valstīm.