Atpakaļ pie visām ziņām

9 February 2015

SIA „Severstal Distribution” palielināja pārdošanas apjomu par 18%

2014. gadā „Severstal” distribūcijas tīkla uzņēmumi palielināja pārdošanas apjomu līdz 1,23 miljoniem tonnu, kas ir par 6% vairāk nekā gadu iepriekš. Pierādot vienotu standartu darba efektivitāti, distribūcijas tīkla uzņēmumi no Krievijas, Latvijas, Polijas, Baltkrievijas un Ukrainas 2015. gadā turpina attīstīt uzņēmējdarbību, izmantojot jaunu nosaukumu – „Severstal Distribution”.
SIA „Severstal Distribution”, kas agrāk bija pazīstams kā AS „Severstaļlat”, 2014. gadā palielināja konsolidēto pārdošanas apjomu Eiropas tirgū par 18% – līdz 433 tūkstošiem tonnu.

„Ikviens no pieciem uzņēmumiem, kas nesen tika apvienoti ar nosaukumu „Severstal Distribution”, klientiem piedāvā plašu produktu un pakalpojumu klāstu. Mēs ņemam vērā klienta darba specifiku un radām optimālus un izdevīgus piedāvājumus, kas pēc iespējas pilnvērtīgāk atbilst klienta vajadzībām. Šīs pieejas efektivitāte esošajos tirgus apstākļos ir pierādīta ar faktu: iepriekšējā gadā mēs palielinājām pārdošanas apjomu par 6%, neskatoties uz to, ka lielākajā daļā mūsu darbības reģionu nebija novērojams nozīmīgs patēriņa kāpums, kā arī bija manāmas vairākas negatīvas tendences, kas piespieda patērētājus būt uzmanīgākiem ar iepirkumu veikšanu,” norāda uzņēmumu grupas „Severstal Distribution” direktors, SIA „Severstal Distribution” valdes priekšsēdētājs Andrejs Aleksejevs.
„Severstal Distribution” Eiropas uzņēmumu (kas agrāk bija pazīstami kā „Severstaļlat” un „Severstallat Silesia”) pārdošanas apjoms 2014. gadā bija 433 tūkstoši tonnu, kas ir par 18% vairāk nekā gadu iepriekš. Lielākoties palielinājās pārdošanas apjoms Somijā, Zviedrijā un Vācijā, sasniedzot 93 tūkstošus tonnu, kas ir par 38% vairāk nekā 2013. gadā. Piegāžu apjoms uz Austrumeiropas valstīm pieauga līdz 163 tūkstošiem tonnu, t.i., palielinājās par 21% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Savukārt pārdošanas apjoms Baltijas valstīs palielinājās par 11% – līdz 170 tūkstošiem tonnu.

2014. gadā uzņēmumu grupas „Severstal Distribution” pārdošanas apjoms Krievijā sastādīja 686 tūkstošus tonnu, palielinoties par 9% salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Šobrīd uzņēmums „Severstal Distribution” Krievijā ir pārstāvēts ar 30 reģionālo filiāļu un pārdošanas biroju tīklu, kas atrodas valsts Eiropas daļā.

2014. gadā uzņēmumu grupa „Severstal Distribution” paplašināja produkcijas klāstu ar paaugstinātu pievienoto vērtību, pateicoties jaunu ražošanas iekārtu uzstādīšanai. Tādējādi Krievijas ražotnēs ir uzstādītas iekārtas armatūras atritināšanai un griešanai, kā arī ražošanas līnijas paplašinātu tērauda lokšņu un profilētu lokšņu izgatavošanai. Kopš 2014. gada 4. ceturkšņa Latvijas uzņēmumā darbojas tērauda ruļļu šķērsgriešanas iekārta, ar kuru ir iespējams apstrādāt ruļļus ar biezumu līdz 12 mm.. Rūpnīca Polijā, kas specializējas ūdens un gāzes vadu cauruļu ražošanā, ir paplašinājuši savu produkcijas klāstu, pateicoties iespējai apstrādāt produkciju ar frēzēšanas iekārtu. Pērn uzņēmumu grupa „Severstal Distribution” palielināja gatavās produkcijas ražošanas apjomu līdz 238 tūkstošiem tonnu, kas ir par 4% vairāk nekā 2013. gadā.

„Jānorāda, ka iepriekšējā gadā distribūcijas tīklā sasniegtais lielā mērā tika paveikts, pateicoties mūsu sadarbībai ar uzņēmuma „Severstaļ” mārketinga un pārdošanas direkciju, ražošanas nodaļām un pakalpojumu sniegšanas nodaļu,” stāsta uzņēmumu grupas „Severstal Distribution” direktors Andrejs Aleksejevs. „Mūsu kopīgais darbs ir orientēts uz laicīgu piegāžu veikšanu, materiālu pieejamību noliktavās, produkcijas kvalitātes palielināšanu, kā arī palīdz veiksmīgāk īstenot mūsu saistības ar klientiem,” uzsver direktors.

Pārskata perioda laikā uzņēmumu grupa „Severstal Distribution” realizēja 11% no „Severstal Russian Steel” divīzijas kopējā tērauda produkcijas pārdošanas apjoma.
Divīzijas „Severstal Russian Steel” distribūcijas tīkls sevī ietver PAO „Severstaļ” tirdzniecības uzņēmumus, kuri 2014. gada beigās ieguva jaunus nosaukumus, kas ir vienādi visās piecās valstīs. Pārsaukšanas rezultātā nosaukumu „Severstal Distribution” ieguva uzņēmumi, kas iepriekš bija zināmi kā: „Severstaļlat” (Latvija), „Severstallat Silesia” (Polija), „Torgovij Dom „Severstaļ Invest” (Krievija), „Severstaļbel” (Baltkrievija) un „Severstaļ-Ukraina”.

***
„Severstal Russian Steel” ir PAO "Severstaļ" divīzija, viens no lielākajiem tērauda ražotājiem Krievijā Publiskā akciju sabiedrība "Severstaļ" ir viens no pasaulē lielākajiem vertikāli integrētajiem tēraudliešanas un kalnrūpniecības uzņēmumiem ar aktīviem Krievijā, Ukrainā, Latvijā, Polijā, Itālijā, Libērijā un Brazīlijā. Uzņēmuma akcijas kotējas Krievijas tirdzniecības platformā, proti, Maskavas Starpbanku valūtu biržā un Fondu biržā RTS (ММВБ-РТС), kā arī uzņēmuma globālie depozitārie sertifikāti tiek kotēti Londonas fondu biržā. 2013. gadā uzņēmuma ienākumi bija mērojami 9 434 miljonos ASV dolāru, un EBITDA rādītājs sasniedza 1 818 miljonus ASV dolāru. 2013. gadā uzņēmumā tika saražots 10,7 milj. tonnu tērauda. AAS „Severstaļ” ģenerāldirektors Aleksejs Mordašovs. www.severstal.com