Atpakaļ pie visām ziņām

21 May 2014

Ar "Severstaļ" atbalstu norisināsies teātra festivāls "Zelta maska Latvijā 2014"

2014. gada 20. maijā Rīgā norisinājās pirmā preses konference, veltīta teātra festivālam „Zelta Maska Latvijā 2014”, kuru devito gadu pēc kārtas atbalsta uzņēmums AAS „Severstal”. Šogad programmā iekļautie iestudējumi norisināsies no 13. līdz 18. oktobrim Rīgā un Ventspilī.

Katru gadu, pateicoties šim festivālam, Latvijas skatītājiem tiek piedāvāta unikāla iespēja noskatīties dažādu žanru izrādes (drāmas, operas, operetes, mūziklus, leļļu izrādes) dažādos mākslas novirzienos – no klasikas līdz avangardam. Visi festivāla programmas iestudējumi ir Krievijas Nacionālās teātra prēmijas laureāti un nominanti.


„Atbalsts kultūrai un mākslai, tostarp teātriem - viens no galvenajiem uzņēmuma "Severstaļ" labdarības mērķiem. Jau vairāku gadu garumā mūsu uzņēmums ir teātra festivāla „Zelta Maska Latvijā” partneris. Mēs esam gandarīti, ka pateicoties festivālam latviešu publika ik gadu redz labākās Krievijas izrādes, un mums ir liels pagodinājums būt iesaistītiem šajos košajos, teatrālajos svētkos,” atzīmē AAS „Severstaļ” KSA un zīmola departamenta vadītāja Natālija Poppeļ. Kopš 2006. gada uzņēmums ir festivāla ģenerālsponsors.

Turpinot iedibināto tradīciju, dāvāsim iespēju noskatīties izrādes, kas iekarojušas publikas mīlestību un kritiķu atzinību Krievijā. Šosezon skatītājiem Latvijā tiks piedāvātas piecas izrādes: Maskavas J.Vahtangova vārdā nosauktā Valsts akadēmiskā teātra iestudējumi „Jevgeņijs Oņegins” un „Anna Kareņina”, Maskavas A.Puškina vārdā nosauktā teātra izrāde „Krietnais cilvēks no Sečuānas”, Sanktpēterburgas Mihaila teātra balets „Daudzpusīgums. Klusuma un tukšuma formas” un Sanktpēterburga Lielā leļļu teātra izrāde bērniem „Barmalejs”.

Festivāla programmas ietvaros iecerētas arī jau par tradīciju kļuvušās vadošo Krievijas teātra mākslinieku pasniegtās meistarklases, kas paredzētas galvenokārt Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem – topošajiem aktieriem, režisoriem, scenogrāfiem.

Informācija par izrādēm: www.goldenmask.lv