Atpakaļ pie visām ziņām

15 July 2014

Ārzemju studenti iziet praksi AS Severstaļlat

Šogad  АS Severstaļlat iziet praksi studenti, kuri iegūst augstāko izglītību Polijas universitātē Humanitas. Jana Kozeļska un Andrejs Grebeņuks ieradās Rīgā, Erasmus apmaiņas programmas ietvaros, kas studentiem sniedz iespēju mācīties un strādāt ārzemēs. 

Jaunieši mācās universitātes Humanitas pirmajā kursā Personālvadības fakultātē un plāno savas karjeras attīstību starptautiskā uzņēmumā.  No 3. jūlija līdz 30. septembrim Jana Kozeļska izies praksi AS Severstaļlat tirdzniecības direkcijā, bet Andrejs Grebeņuks prakses laikā strādās vairākās uzņēmuma nodaļās - tirdzniecības direkcijā, grāmatvedībā un personāla nodaļā.

„Mēs jau vairākus gadus uzņemam praksē studentus ar abpusēju izdevīgumu: nākotnes speciālisti iegūst viņiem tik ļoti svarīgo praktisko pieredzi, bet mūsu uzņēmums veido kadru rezervi. Piemēram, pagājušajā gadā pie mums praksi izgāja 23 studenti, un astoņi no viņiem ir pieņemti pastāvīgā darbā,”- stāsta Andrejs Aleksejevs, AS Severstaļlat valdes priekšsēdētājs. „Mūsu uzņēmums strādā desmit Eiropas Savienības tirgos, un daudziem darbiniekiem saziņa uzreiz vairākās valodās ir pierasta lieta, tāpēc, manuprāt, ārzemju studentiem būs viegli iejusties mūsu kolektīvā un iegūt darba iemaņas starptautiskā uzņēmumā,”- viņš piebilst.

Praktikanti tieši iesaistās uzņēmuma ikdienas dzīvē, veic uzticētos uzdevumus. Kā uzsver paši studenti, prakse AS Severstaļlat sniedz iespēju apvienot praktisko iemaņu apmācību pie pieredzējušiem speciālistiem ar ceļošanu.  Andreja mērķis ir iegūt darba pieredzi kolektīvā, integrēties Eiropas telpā un pilnveidot valodu iemaņas.  Jana vēlas iegūt praktisku pieredzi starptautiskā uzņēmumā, satikties ar nozares profesionāļiem, kā arī iejusties viņai jaunā valstī.

Pirmās prakses nedēļas norit interesanti, jaunās informācijas apjoms jauniešus nebiedē, un viņi ar prieku ķeras pie jauniem uzdevumiem un ar nepacietību gaida ekskursiju uz ražošanu. Brīvo laiku Jana un Andrejs izmanto, lai aplūkotu Rīgas ievērojamākās vietas, atpūstos Jūrmalā un iepazītu viņiem jauno valsti.