Atpakaļ pie visām ziņām

31 July 2014

Par trešdaļu pieaudzis Severstaļlat uzņēmumu grupas pārdošanas apjoms 2014. gada 1. pusgadā

"Severstaļlat" uzņēmumu grupas realizācijas apjoms 2014. gada pirmajā pusē ir palielinājies par 32%. Turklāt uzņēmumu grupa ievērojami paaugstināja pārdošanas uz Vāciju un uz Skandināvijas un Austrumeiropas valstīm, kā arī palielināja ražošanas apjomu par 10%.

 

"Severstaļlat" uzņēmumu grupas, kurā ietilpst AS "Severstaļlat" un tās meitas uzņēmums "Severstallat Silesia", kas pārstāv "Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīklu Eiropas Savienības valstu tirgos, pirmajā pusgadā ir palielinājuši pārdošanas apjomu līdz 234 tūkst. tonnu, kas salīdzinājumā ar analogu periodu aizvadītajā gadā ir pieaugums par 32%.

"Pārdošanas apjoma pieaugumu Distribūcijas tīkla uzņēmumos, tostarp arī AS "Severstaļlat", veicina servisa attīstīšana, kā arī tādu izmaiņu ieviešana, kas paaugstina klientu apkalpošanas kvalitāti. Mēs veidojam plašu tīklu, kas sastāv no lielām, labi nokomplektētām noliktavām un attāliem birojiem. Šāda sistēma ļauj paplašināt sortimentu, izveidot efektīvas loģistikas ķēdes, kā arī nodrošināt operatīvu komunikāciju ar mūsu reģionālajiem tirdzniecības pārstāvjiem," atzīst AS "Severstaļlat" valdes priekšsēdētājs un "Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīkla vadītājs Andrejs Aleksejevs. "Pateicoties jaunajai sistēmai, mums ir izdevies palielināt pārdošanas apjomu un samazināt izmaksas, kā rezultātā pirmā pusgada laikā sasniegtais EBITDA rādītājs ir vairāk nekā pusotru reizi lielāks par sākotnēji plānoto." 2013. gadā Distribūcijas tīkls atvēra biroju Somijā, bet šogad darbu ir uzsākuši desmit biroji Krievijā, kā arī tiek plānota vairāku citu biroju atvēršana.

Periodā no 2014. gada janvāra līdz jūnijam "Severstaļlat" uzņēmumu grupa par pusotru reizi ir palielinājusi piegāžu apjomu uz Austrumeiropas un Skandināvijas valstīm: Polijā, Čehijā, Slovākijā un Ungārijā ir pārdoti 93 tūkst. tonnu produkcijas, savukārt pārdošanas apjoms Somijā un Zviedrijā pārsniedz 33 tūkst. tonnu. Visbūtiskākais pieaugums ir fiksēts pārdošanām uz Vāciju, kur nogādātās metālprodukcijas apjoms sastādīja 20 tūkst. tonnu, kas ir divreiz vairāk nekā 2013. gada pirmajā pusē. Piegādes uz Baltijas valstu tirgiem pārskata periodā ir palielinājušās par 9% un sasniedz 85 tūkst. tonnu.

Uzņēmumu grupa "Severstaļlat" turpina attīstīt metālapstrādi: pirmā pusgada laikā gatavas produkcijas ražošanas apjoms salīdzinājumā ar analogu periodu 2013. gadā ir pieaudzis par 10%, sasniedzot 88 tūkst. tonnu. Uzņēmumu grupa "Severstaļlat" ražo metinātas konstrukciju caurules un ūdens un gāzes vadu caurules, lentas, komerciālās un speciāla izmēra loksnes; produkcija tiek piegādāta Eiropas Savienības valstīm.

***
2014. gada pirmajā pusē "Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīkls, kurā ietilpst "Severstaļlat" uzņēmumu grupa un citi AAS "Severstaļ" tirdzniecības uzņēmumi no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, par 16% ir palielinājis metālprodukcijas realizācijas apjomu, kas veido 617 tūkst. tonnu. Šī paša perioda laikā Distribūcijas tīkla uzņēmumu saražotās produkcijas apjoms salīdzinājumā ar analogu periodu 2013. gadā ir pieaudzis par 12% un sasniedz 122 tūkst. tonnu.

2014. gada pirmajā pusē AAS "Severstaļ" produkcijas daļa Distribūcijas tīkla pārdošanas portfelī ir pieaugusi līdz 98%, kas pērnā gada attiecīgajā periodā veidoja 92%. Laikā no šī gada janvāra līdz jūnijam Distribūcijas tīkla uzņēmumi ir realizējuši vairāk nekā 11% no "Severstal Russian Steel" divīzijas kopējā tērauda produkcijas pārdošanas apjoma.

***

Akciju sabiedrība „Severstaļlat" ir dibināta 1992. gadā; uzņēmuma galvenās darbības sfēras ir metinātu cauruļu ražošana un rūpnieciskā metālapstrāde, kā arī metālprodukcijas tirdzniecība. Uzņēmumam pieder meitas uzņēmums – tirdzniecības un ražošanas uzņēmums „Severstallat Silesia” (Polija). 2013. gada „Severstaļlat” uzņēmumu grupas pārdošanas apjoms sasniedza 366 tūkst. tonnu, konsolidētājs apgrozījums palielinājās līdz 276 milj.USD, savukārt EBITDA radītājs bija 12,4 milj.USD.

"Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīkls apvieno AAS "Severstaļ" tirdzniecības uzņēmumus no piecām valstīm: "Severstaļlat" (Latvija), "Severstallat Silesia" (Polija), "Tirdzniecības nams "Severstaļ-Invest" (Krievija), "Severstaļbel" (Baltkrievija) un "Severstaļ-Ukraina" (Ukraina). Distribūcijas tīkla uzņēmumu kopējais pārdošanas apjoms 2013. gadā sasniedza 1,16 milj. tonnu metālprodukcijas, to apgrozījums  2013. gadā bija 822 milj. USD, bet EBITDA rādītājs palielinājās līdz 25,5 milj. USD.

"Severstal Russian Steel" – AAS "Severstaļ" divīzija, viens no lielākajiem tērauda ražotājiem Krievijā. 2013. gadā divīzijā tika saražots 10,7 milj. tonnu tērauda, bet tērauda produkcijas pārdošanas apjoms sasniedza 10,6 milj. tonnu.

AAS "Severstaļ"
– viens no pasaulē lielākajiem vertikāli integrētajiem tēraudliešanas un kalnrūpniecības uzņēmumiem ar aktīviem Krievijā un ASV, kā arī Ukrainā, Latvijā, Polijā, Itālijā, Libērijā un Brazīlijā. 2013. gadā uzņēmuma ieņēmumi bija mērojami 13 312 milj. USD, bet EBITDA rādītājs sasniedza 2 063 milj. USD. Uzņēmumā saražotā tērauda apjoms 2013. gadā sasniedza 15,7 milj. tonnu. www.severstal.com

***

Papildinformācija: Olga Ņesterova, АS Severstalļat, +371 29374206, olga@ssl.lv