Atpakaļ pie visām ziņām

5 August 2014

2014.g. pirmajā pusgadā AS Severstaļlat apgrozījums sasniedzis $169 milj., EBITDA pieaugusi par 29%

2014. gada pirmajā pusē АS “Severstaļlat” konsolidētais apgrozījums sasniedza 169 milj. USD, kas ir par 25% lielāks nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. EBITDA rādītājs atskaites periodā pieaudzis par 29% – līdz 8,7 milj. USD.

Pēc pirmo sešu 2014. gada mēnešu rezultātiem “Severstaļlat” uzņēmumu grupa, ko veido АS “Severstaļlat” un tās meitas uzņēmums “Severstallat Silesia” (Polija), palielinājusi konsolidēto apgrozījumu līdz 169 milj. USD, tas ir par 25% augstāk salīdzinot ar pagājušā gada analoģiska perioda datiem. “Severstaļlat” uzņēmumu grupas konsolidētais pārdošanas apjoms pieaudzis par 32%, līdz 234 000 tonnu.

АS “Severstaļlat” uzņēmumi piegādā metāla produkciju Ziemeļeiropas un Austrumeiropas valstīm, kā arī Vācijai. Straujāks pārdošanas apjomu pieaugums salīdzinājumā ar apgrozījuma pieaugumu saistīts ar negatīvo metāla produkcijas cenu dinamiku uzņēmumu grupas mērķa tirgos: pēc analītiķu datiem 2014. gada pirmajā pusgadā karsti velmēta tērauda ruļļu cenas Eiropā samazinājās par 9%, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2013. gadā.

2014. gada pirmajos sešos mēnešos АS “Severstaļlat” konsolidētais EBITDA rādītājs (peļņa pirms nodokļu nomaksas, procentu maksājumiem un amortizācijas atskaitījumiem) kāpis par 29% – līdz 8,7 milj. USD (2013. gada pirmajā pusē šis rādītājs bija 6,8 milj. USD). Šādu EBITDA rādītāja dinamiku noteicis gan kopējā realizācijas apjoma pieaugums, gan arī produkcijas ar paaugstinātu pievienoto vērtību – konstrukciju cauruļu un ūdens un gāzes vadu cauruļu, tērauda lentu un lokšņu, kuras ražo АS “Severstaļlat” uzņēmumi – pārdošanas apjoma pieaugums. Kā jau iepriekš ziņots, 2014. gada pirmajā pusgadā “Severstaļlat” uzņēmumu grupas gatavās produkcijas ražošanas apjoms pieaudzis līdz 88 000 tonnu, kas ir par 10% vairāk salīdzinājumā ar analoģisku pagājušajā gada periodu.

“Būtisku pārdošanas un finansiālo rādītāju pieaugumu veicina mūsu spēja piedāvāt klientam izvēlēties viņam optimālos sadarbības nosacījumus”, saka AS “Severstaļlat” valdes priekšsēdētājs Andrejs Aleksejevs. “Mūsu kompleksajā piedāvājumā ietilpt metāla apstrādes pakalpojumi, efektīvi loģistikas risinājumi, muitas dokumentu noformēšana un tā tālāk”, paskaidro viņš.

Šogad AS “Severstaļlat” paplašinās pašu ražotas produkcijas klāstu pateicoties jaunas iekārtas palaišanai. Patlaban AS “Severstaļlat” rūpnīcā Rīgā rit celtniecības darbi, saistīti ar jaunajā šķērsgriešanas agregāta uzstādīšanu. Šajā projektā investēti ap 3,3 milj. USD. Jaunais agregāts ražos karsti velmēto loksni ar bliezumu līdz 12 mm; produkcija ir paredzēta pārdošanai ES valstīs. Produkcijas ražošana sāksies šī gada rudenī. 

***
2014. gada pirmajā pusē “Severstal Russian Steel” diviziona Distribūcijas tīkls, kurā ietilpst “Severstaļlat” uzņēmumu grupa un citi AAS “Severstaļ” tirdzniecības uzņēmumi no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, palielinājis metālprodukcijas pārdošanas apjomu līdz 418 milj. USD, tas ir par 9,2%, salīdzinot ar analoģisku laika periodu 2013. gadā. EBITDA rādītājs, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, pieaudzis par 76% – līdz 19,3 milj. USD.

***
Akciju sabiedrība „Severstaļlat" ir dibināta 1992. gadā; uzņēmuma galvenās darbības sfēras ir metinātu cauruļu ražošana un rūpnieciskā metālapstrāde, kā arī metālprodukcijas tirdzniecība. Uzņēmumam pieder meitas uzņēmums – tirdzniecības un ražošanas uzņēmums „Severstallat Silesia” (Polija). 2013. gada „Severstaļlat” uzņēmumu grupas pārdošanas apjoms sasniedza 366 000 tonnu, konsolidētājs apgrozījums palielinājās līdz 276 milj.USD, savukārt EBITDA radītājs bija 12,4 milj.USD.

"Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīkls apvieno AAS "Severstaļ" tirdzniecības uzņēmumus no piecām valstīm: "Severstaļlat" (Latvija), "Severstallat Silesia" (Polija), "Tirdzniecības nams "Severstaļ-Invest" (Krievija), "Severstaļbel" (Baltkrievija) un "Severstaļ-Ukraina" (Ukraina). Distribūcijas tīkla uzņēmumu kopējais pārdošanas apjoms 2013. gadā sasniedza 1,16 milj. tonnu metālprodukcijas, to apgrozījums  2013. gadā bija 822 milj. USD, bet EBITDA rādītājs palielinājās līdz 25,5 milj. USD.

"Severstal Russian Steel" – AAS "Severstaļ" divīzija, viens no lielākajiem tērauda ražotājiem Krievijā. 2013. gadā divīzijā tika saražots 10,7 milj. tonnu tērauda, bet tērauda produkcijas pārdošanas apjoms sasniedza 10,6 milj. tonnu. AAS "Severstaļ" – viens no pasaulē lielākajiem vertikāli integrētajiem tēraudliešanas un kalnrūpniecības uzņēmumiem ar aktīviem Krievijā un ASV, kā arī Ukrainā, Latvijā, Polijā, Itālijā, Libērijā un Brazīlijā. 2013. gadā uzņēmuma ieņēmumi bija mērojami 13 312 milj. USD, bet EBITDA rādītājs sasniedza 2 063 milj. USD. Uzņēmumā saražotā tērauda apjoms 2013. gadā sasniedza 15,7 milj. tonnu. www.severstal.com