Atpakaļ pie visām ziņām

24 July 2014

2014. gada pirmajā pusē "Severstaļ" Distribūcijas tīkls par 16% palielināja realizācijas apjomu

2014. gada pirmajā pusē "Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīkla, kurā ietilpst uzņēmumi "Severstaļlat" (Latvija), "Severstallat Silesia" (Polija), "Tirdzniecības nams "Severstaļ-Invest" (Krievija), "Severstaļbel" (Baltkrievija) un "Severstaļ-Ukraina" (Ukraina), par 16% ir palielinājis metālprodukcijas realizācijas apjomu – līdz 617 tūkstošiem tonnu.

"Pārdošanas apjoma pieaugumu Distribūcijas tīkla uzņēmumos, tostarp arī AS "Severstaļlat", veicina servisa attīstīšana, kā arī tādu izmaiņu ieviešana, kas paaugstina klientu apkalpošanas kvalitāti. Mēs veidojam plašu tīklu, kas sastāv no lielām, labi nokomplektētām noliktavām un attāliem birojiem. Šāda sistēma ļauj paplašināt sortimentu, izveidot efektīvas loģistikas ķēdes, kā arī nodrošināt operatīvu komunikāciju ar mūsu reģionālajiem tirdzniecības pārstāvjiem," atzīst "Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīkla vadītājs Andrejs Aleksejevs. "Pateicoties jaunajai sistēmai, mums ir izdevies palielināt pārdošanas apjomu un samazināt izmaksas, kā rezultātā pirmā pusgada laikā sasniegtais EBITDA rādītājs ir vairāk nekā pusotru reizi lielāks par sākotnēji plānoto." 2013. gadā Distribūcijas tīkls atvēra biroju Somijā, bet šogad darbu ir uzsākuši desmit biroji Krievijā, kā arī tiek plānota vairāku citu biroju atvēršana.

Eiropas Savienības valstu tirgos "Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīklu pārstāv AS "Severstaļlat" un tās meitas uzņēmums "Severstallat Silesia". Pirmajā pusgadā "Severstaļlat" uzņēmumu grupa ir palielinājusi pārdošanas apjomu līdz 234 tūkst. tonnu, kas salīdzinājumā ar analogu periodu aizvadītajā gadā ir pieaugums par 32%.

Distribūcijas tīkla Krievijas uzņēmums SAS "Tirdzniecības nams "Severstaļ-Invest" pārskata periodā ir palielinājis pārdošanas apjomu līdz 320 tūkst. tonnu, kas ir par 9% vairāk nekā 2013. gada pirmajā pusgadā. Uzņēmuma piegāžu apjoms uz valsts centrālo un ziemeļrietumu reģionu sasniedz 208 tūkst. tonnu un salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgā perioda rezultātiem tas ir pieaudzis par 9%. Šī paša perioda laikā pārdošanas apjoms Centrālajā-Černozemje un Pievolgas reģionā ir palielinājies par 14%, sasniedzot 104 tūkst. tonnu.

Distribūcijas tīkla uzņēmumu piegāžu skaits uz Ukrainas un Baltkrievijas Republikas tirgiem pārskata periodā, salīdzinot ar periodu no 2013. gada janvāra līdz 2013. gada jūnijam, ir audzis par 6% un sasniedz 63 tūkst. tonnu.

Šī paša perioda laikā Distribūcijas tīkla uzņēmumu saražotās produkcijas apjoms salīdzinājumā ar analogu periodu 2013. gadā ir pieaudzis par 12% un sasniedz 122 tūkst. tonnu.

2014. gada pirmajā pusē AAS "Severstaļ" produkcijas daļa Distribūcijas tīkla pārdošanas portfelī ir pieaugusi līdz 98%, kas pērnā gada attiecīgajā periodā veidoja 92%. Laikā no šī gada janvāra līdz jūnijam Distribūcijas tīkla uzņēmumi ir realizējuši vairāk nekā 11% no "Severstal Russian Steel" divīzijas kopējā tērauda produkcijas pārdošanas apjoma.

***

"Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīkls apvieno AAS "Severstaļ" tirdzniecības uzņēmumus no Latvijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, kuru kopējais pārdošanas apjoms 2013. gadā sasniedza 1,16 milj. tonnu metālprodukcijas. Distribūcijas tīklā ietilpstošo uzņēmumu apgrozījums 2013. gadā bija 822 milj. USD, bet EBITDA rādītājs palielinājās līdz 25,5 miljoniem USD.

"Severstal Russian Steel" – AAS "Severstaļ" divīzija, viens no lielākajiem tērauda ražotājiem Krievijā. 2013. gadā divīzijā tika saražots 10,7 milj. tonnu tērauda, bet tērauda produkcijas pārdošanas apjoms sasniedza 10,6 milj. tonnu.

AAS "Severstaļ" – viens no pasaulē lielākajiem vertikāli integrētajiem tēraudliešanas un kalnrūpniecības uzņēmumiem ar aktīviem Krievijā un ASV, kā arī Ukrainā, Latvijā, Polijā, Itālijā, Libērijā un Brazīlijā. 2013. gadā uzņēmuma ieņēmumi bija mērojami 13 312 milj. USD, bet EBITDA rādītājs sasniedza 2 063 milj. USD. Uzņēmumā saražotā tērauda apjoms 2013. gadā sasniedza 15,7 milj. tonnu. www.severstal.com