Atpakaļ pie visām ziņām

31 October 2014

2014. gada 9 mēnešos „Severstaļ” distribūcijas tīkla realizācijas apjoms palielinājies par 11%

Saskaņā ar 2014. gada 9 mēnešu rezultātiem „Severstal Russian Steel” divīzijas distribūcijas tīkls, kurā ietilpst uzņēmumu grupas „Severstaļlat” uzņēmumi, ir palielinājis metālprodukcijas realizācijas apjomu līdz 947 tūkstošiem tonnu. Šajā periodā uzņēmumu grupa „Severstaļlat”, kas pārstāv distribūcijas tīklu Eiropas tirgos, ir palielinājusi pārdošanas apjomu līdz 345 tūkstošiem tonnu, kas salīdzinājumā ar 2013. gada rezultātiem laikā no janvāra līdz septembrim ir pieaugums par 27%.

Pēc 2014. gada 9 mēnešu rezultātiem „Severstal Russian Steel” divīzijas distribūcijas tīkls (kurā ietilpst uzņēmumi „Severstaļlat”, „Severstallat Silesia” (Polija), Tirdzniecības nams „Severstaļ-Invest” (Krievija), „Severstaļbel” (Baltkrievija) un „Severstaļ-Ukraina”) ir palielinājis metālprodukcijas realizācijas apjomu par 11%, sasniedzot 947 tūkstošus tonnu.

Pārdošanas apjoms distribūcijas tīkla uzņēmumos pieaudzis, pateicoties pakalpojumu attīstībai: „Mēs paplašinām sortimentu, ražojot jaunus produktus mūsu metāla servisa centros, uzlabojam noliktavu profilus, lai nodrošināt pieprasīto produkciju nepieciešamajā daudzumā, kā arī strādājam pie loģistikas efektivitātes palielināšanas. Tas viss mums ļauj apgūt jaunas nišas un apkalpot klientus, kuru biznesa specifika pieprasa nodrošināt paaugstinātu servisa līmeni,” uzskata „Severstal Russian Steel” divīzijas distribūcijas tīkla vadītājs, AS Severstaļlat valdes priekšsēdētājs Andrejs Aleksejevs. „Mēs nepārtraukti strādājam pie biznesa procesu efektivitātes paaugstināšanas – ņemot vērā klientu vajadzības. Klientiem ir jābūt ērti sadarboties ar mums,” atklāj A. Aleksejevs.

АS „Severstaļlat” un tās meitas uzņēmums „Severstallat Silesia”, kas pārstāv distribūcijas tīklu Eiropas Savienības tirgos, 2014. gada 9 mēnešos ir palielinājuši pārdošanas apjomu līdz 345 tūkst. tonnu, kas salīdzinājumā ar analogu periodu aizvadītajā gadā ir pieaudzis par 27%. Piegāžu apjoms uz Somijas un Zviedrijas tirgiem ir palielinājies līdz 50 tūkst. tonnu, kas ir 53% pieaugums salīdzinājumā ar atbilstošu periodu 2013. gadā. Savukārt realizācijas apjoms uz Austrumeiropas valstīm pieaudzis par 35%, sasniedzot 132 tūkst. tonnu. Vislielākais pieaugums ir vērojams piegāžu apjomam uz Vāciju, kur tiek nogādāta uzņēmumos saražotā produkcija – 9 mēnešu laikā realizācijas apjoms salīdzinājumā ar analoģisku periodu pagājušajā gadā ir palielinājies teju par 70%.

Distribūcijas tīkla Krievijas uzņēmums SAS „Tirdzniecības nams „Severstaļ-Invest” pārskata periodā ir palielinājis realizācijas apjomu līdz 514 tūkst. tonnu, kas salīdzinājumā ar 2013. gada 9 mēnešu rezultātiem ir pieaugums par 11%. Uzņēmuma piegāžu apjoms uz valsts Centrālo un Ziemeļrietumu reģionu sasniedz 326 tūkst. tonnu, pieaugot par 7% salīdzinājumā ar atbilstošu periodu aizvadītajā gadā. Šajā pašā periodā pārdošanas apjoms Centrālajā-Černozemje un Pievolgas reģionā ir palielinājies par 22%, sasniedzot 176 tūkst. tonnu.

2014. gada 9 mēnešu laikā distribūcijas tīkla uzņēmumi ir palielinājuši ražošanas apjomu līdz 184 tūkst. tonnu, t.i. 10% pieaugums salīdzinājumā ar analoģisku periodu pērn. Distribūcijas tīkla Latvijas un Polijas uzņēmumi ražo metinātas konstrukciju caurules, metinātas ūdens un gāzes vadu caurules, lentes, speciāla izmēra un komercializētas loksnes. Trešajā ceturksnī AS „Severstaļlat” ir pabeidzis darbus pie jaunā tērauda ruļļu šķērsgriešanas agregāta uzstādīšanas, un oktobrī uzsāka augstas kvalitātes lokšņu ar biezumu līdz 12 mm ražošanu. Šajā gadā uzņēmums „Tirdzniecības nams „Severstaļ-Invest” ir paplašinājis ražošanu un šobrīd nodrošina armatūras attīšanu un griešanu, tērauda ruļļu garengriešanu un šķērsgriešanu, kā arī ražo profsegumu un cirsti stieptās loksnes.

***
"Severstal Russian Steel" divīzijas Distribūcijas tīkls apvieno AAS "Severstaļ" tirdzniecības uzņēmumus no Latvijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, kuru kopējais pārdošanas apjoms 2013. gadā sasniedza 1,16 milj. tonnu metālprodukcijas. Distribūcijas tīklā ietilpstošo uzņēmumu apgrozījums 2013. gadā bija 822 milj. USD, bet EBITDA rādītājs palielinājās līdz 25,5 miljoniem USD.
"Severstal Russian Steel" – AAS "Severstaļ" divīzija, viens no lielākajiem tērauda ražotājiem Krievijā. 2013. gadā divīzijā tika saražots 10,7 milj. tonnu tērauda, bet tērauda produkcijas pārdošanas apjoms sasniedza 10,6 milj. tonnu.
AAS "Severstaļ" – viens no pasaulē lielākajiem vertikāli integrētajiem tēraudliešanas un kalnrūpniecības uzņēmumiem ar aktīviem Krievijā, Ukrainā, Latvijā, Polijā, Itālijā, Libērijā un Brazīlijā. Uzņēmuma akcijas kotējas Krievijas tirdzniecības platformā, proti, Maskavas Starpbanku valūtu biržā un Fondu biržā RTS (ММВБ-РТС), kā arī uzņēmuma globālie depozitārie sertifikāti tiek kotēti Londonas fondu biržā. 2013. gadā uzņēmuma ienākumi bija mērojami 9 434 miljonos ASV dolāru, un EBITDA rādītājs sasniedza 1 818 miljonus ASV dolāru. 2013. gadā uzņēmumā tika saražots 10,7 milj. tonnu tērauda.* AAS „Severstaļ” ģenerāldirektors Aleksejs Mordašovs. www.severstal.com